Kalenteri
Toukokuu 2018
vk Ma Ti Ke To Pe La Su
18
 
1
2
Tapahtuma:18:00 E-valmentajakoulutus
http://www.maskunpalloseura.fi/uutiset/103113/e-valmentajakoulutus
3
4
5
Tapahtuma:10:15 Turnaus Lieto
Turnaus liedossa. Osallistumme harrastesarjaan yhdellä joukkueella.
Peli:Urheilutie 3
11:00-11:20
MaPS -KaaNa T10

Peli:Urheilutie 3
11:30-11:50
MaPS -TuKV

Peli:Urheilutie 3
12:15-12:35
MaPS -SalPa T10

Peli:Masku Taponketo halli A
14:00-14:20
MaPS Vihreä-SalPa/T10 Sininen
Sara, Sofia, Lumi, Alexandra, Inna, Peppi-Lotta, Peppi & Wilma
Peli:Urheilutie 3
14:45-15:05
MaPS -KaaNa
sijoitusottelu joko 14:45 tai 15:15
Peli:Masku Taponketo halli B
15:00-15:20
TuWe-MaPS Vihreä
Sara, Sofia, Lumi, Alexandra, Inna, Peppi-Lotta, Peppi & Wilma
Peli:Masku Taponketo halli A
15:30-15:50
MaPS Vihreä-UPK
Sara, Sofia, Lumi, Alexandra, Inna, Peppi-Lotta, Peppi & Wilma
Peli:Urheilutie 3
15:45-16:05
MaPS -PiPS

Peli:Masku Taponketo halli B
16:30-16:50
APU-MaPS Vihreä
Sara, Sofia, Lumi, Alexandra, Inna, Peppi-Lotta, Peppi & Wilma
6
19
7
8
9
10
11
12
Peli:Taponkedon halli, Masku A
11:00-11:20
MaPS T10 Valkoinen-SalPa/T10
Nelli, Minea, Nea, Fiia, Kiira, Helena & Alisa
Peli:Taponkedon halli, Masku B
11:30-11:50
MaPS T10 Valkoinen-PIF
Nelli, Minea, Nea, Fiia, Kiira, Helena & Alisa
Peli:Taponkedon halli, Masku B
12:30-12:50
TPS T10-MaPS T10 Valkoinen
Nelli, Minea, Nea, Fiia, Kiira, Helena & Alisa
Peli:Taponkedon halli, Masku A
13:00-13:20
RaiFu-MaPS T10 Valkoinen
Nelli, Minea, Nea, Fiia, Kiira, Helena & Alisa
13
20
14
15
16
17
18
19
20
Tapahtuma:12:00 Humikkalan kentän korjaustalkoot!
Osallistuvina joukkueina T10, P10, T11 sekä P11. Korjauksen kohte
Peli:Salo Astrum KHT A
10:00-10:20
UPK Green-MaPS Vihreä

Peli:Salo Astrum KHT A
10:25-10:45
MaPS Vihreä-UPK
Sara, Sofia, Lumi, Alexandra, Piitu, Peppi-Lotta, Peppi & Wilma
Peli:Salo Astrum KHT A
11:15-11:35
SalPa/T10 Sininen-MaPS Vihreä
Sara, Sofia, Lumi, Alexandra, Piitu, Peppi-Lotta, Peppi & Wilma
Peli:Salo Astrum KHT A
11:40-12:00
MaPS Vihreä-APU

21
21
22
23
24
25
26
Tapahtuma:9:00 Kaarina-turnaus
Kaksipäiväinen turnaus. Osallistumme yhdellä joukkueella. Kentät ja aikataulu
27
Tapahtuma:9:00 Kaarina-turnaus

Peli:Valkeavuoren kenttä
9:40-10:10
KaaNa T10-MaPS

Peli:Raunistula KHT B
10:30-10:50
UPK Green-MaPS Vihreä
Sara, Sofia, Lumi, Alexandra, Inna, Peppi-Lotta, Peppi & Wilma
Peli:Valkeavuoren kenttä
11:00-11:30
MaPS -PiPS T09/10 Musta

Peli:Raunistula KHT B
11:00-11:20
MaPS Vihreä-TuWe
Sara, Sofia, Lumi, Alexandra, Inna, Peppi-Lotta, Peppi & Wilma
Peli:Raunistula KHT B
11:55-12:15
MaPS Vihreä-APU
Sara, Sofia, Lumi, Alexandra, Inna, Peppi-Lotta, Peppi & Wilma
Peli:Valkeavuoren kenttä
12:20-12:50
MaPS -TPS

Peli:Raunistula KHT A
12:20-12:40
SalPa/T10 Sininen-MaPS Vihreä
Sara, Sofia, Lumi, Alexandra, Inna, Peppi-Lotta, Peppi & Wilma
22
28
Tapahtuma:19:30 Kenttävuoropalaveri
Sovitaan loppukesän treenivuorot.
Tapahtuma:17:30 Kevätkokouksen jatkokokous
Maskun Palloseuran sää
Harjoitukset:Humikkala
17:30-18:30
Hauskaa tyttöfutista!!

29
30
31
 
 
 

Linkki tilattavaan kalenteriin:  http://www.poxnet.fi/jopox/calendar/ical.php?cal=T10_5156
Kopioi osoite kalenteriohjelmaasi.  Lisää ohjeita